קורס להתנהלות נכונה בכלכלת משפחה

קטגוריות: ,

0.00

מטרת הקורס: למקסם את הפוטנציאל הכלכלי והפיננסי של המשפחה , ללמוד כיצד ניתן לחסוך סכומי כסף משמעותיים וללמוד כיצד לנהל בתבונה את ההיבטים הכלכליים בחיי המשפחה.

מס’ השיעורים : 4

תוכנית הקורס: 3 המפגשים הראשונים יעסקו בהתנהלות כלכלית: בנית תזרים מזומנים, מעקב אחר הכנסות והוצאות , בניית תוכנית עבודה והגשמת היעדים/חלומות, בניית תוכנית תקציבית כפועל יוצא מתוכנית העבודה.

הסבר והכוונה לבניית תוכנית עבודה אישית לכל משתתף וקבלת טיפים מקצועיים לחסכון.

קוראים לזה כלכלת המשפחה

אורך חיים מהיר ודינמי , מחייב משפחות רבות לעשות בדק בית ולבחון את הדרך שבה הן מתנהלות מבחינה פיננסית , בתוך התא המשפחתי.

וזה יכול לעשות הבדל מהותי במערכת היחסים שלכם עם כסף. לפני שאתם מבטלים , נשאבים לסטיגמות או חושבים , לנו זה לא מתאים ולא יכול לעזור , הנה כמה דברים שאתם חייבים לדעת:

  • כלכלת משפחה מתחילה מההבנה כיצד נכון להתנהל עם כסף ועל התחייבויות חודשיות , קבועות או חד פעמיות. מדובר בשינוי מחשבתי, אשר את תוצאותיו רואים בהתנהלות הפיננסית בשטח. אם אתם מבקשים לקבל תוצאות , חשוב שתבואו עם ראש פתוח וגמישות מחשבתית. משפחות רבות אשר עוברות את התהליך , נותנות לעצמן אורך נשימה ויוצאות ממצב של חנק , לחץ ודאגה יום יומית , למצב של שליטה והבנה כיצד לנהל את הכסף שלהן.
  • כשמדברים על כלכלת משפחה , לא מדברים בהכרח על שינויים דרסטיים או נקיטת צעדים מרחיקי לכת , לפעמים כל מה שנדרש זו התבוננות אחרת , שינויים קטנים והבנה כלכלית מקיפה יותר. ברגע שתקבלו את הכלים לבחון את ההתנהלות הפיננסית שלכם , תגיעו לתוצאות.
  • התנהלות כלכלית נכונה , בתא המשפחתי אינה מתייחסת רק למשפחות בעלות הכנסה נמוכה . משפחות רבות אשר משתכרות מעל הממוצע במשק , מוצאות עצמם בחוסר איזון וחוסר יכולת לנהל את כספם בצורה יעילה.
  • משפחות רבות אינן נותנות את הדעת לנושאים פיננסים כמו פנסיה , הפרשות לקופת גמל , ביטוחים , חסכונות. לא פעם משפחה מצליחה לסיים את החודש בצורה מאוזנת , אולם אינה מצליחה לחסוך ולשמור ליום גשום. בטווח הקצר היא אולי מסתדרת , אך מה יקרה אם חלילה תאבד מקור הכנסה? על מנת שלא לרדת ברמת החיים ולהיקלע למצב כלכלי בעייתי , חייבת המשפחה להצליח להתנהל נכון ולהתנהל נכון אומר גם לחסוך , לכל מצב או מטרה . אם אין למשפחה ראייה עתידית או תכנית לעת חרום , מומלץ שתקבל ייעוץ וליווי כלכלי.
  • חלק גדול מהמשפחות מבינות שהן זקוקות לאימון לכלכלת המשפחה , כאשר הם עומדים בפני רכישה או הוצאה גדולה כמו , החלפת דירה , חתונה של הבן וכו’… הערכה כלכלית נכונה מבעוד מועד מסייעת להגיע למצבים האלה בלי לחץ. כמו כן \ אם אתם יודעים שהוצאה גדולה בפתח , למשל שנה מהיום , תתחילו להתארגן!
  • לאורך השנים אדם מחליף מקומות עבודה , יורד/עולה ברמת השכר , מחליף מקצוע . אם אתם או בן\בת זוגתכם עומדים בפני שינוי קריירה , שיש לו השלכות על ההכנסה החודשית , חשוב שתערכו לנושא בצורה מבוקרת שקולה.

ייעוץ ותכנון כלכלת המשפחה דורש התייחסות של גוף מקצועי , רק אחד כזה יוכל להנחות אתכם לגבי חובות , זכויות , תכנון מס , תכנון הוצאות עתידיות וכדומה.